15 Adım Kontrol

15 Adım Kontrol

Araç sahipleri, araçlarını uzun yıllar performanslı bir şekilde dayanmasını istemektedir.

Düzenli ve kapsamlı kontrollerin yapılması ve araçların olumsuzluklardan en az etkilenmesi gerekir. Günümüzde yapılan 15 adım kontrol hizmeti ile araçlara performans kazandırılmakta ve araçta oluşabilecek sorunlar önceden giderilmektedir. 

15 Adım Kontrol Gelecekte Oluşacak Arızaları Önler

Aracı düzenli olarak servise götürmek bile yatırımı korumak için gerekli işlemler arasındadır. Aracın alması gereken bakımların ertelenmesi veya önemsenmemesi araçta geçici değil kalıcı sorunların oluşmasına sebep olmaktadır. Kalıcı sorunların oluşması bir süre sonra aracın bozulmasına ve telafisi olmayan sorunların oluşmasına sebep olmaktadır.

15 Adım kontrol; araçların çalışır her aksanına bakılması ve bir depo benzinle aracın daha fazla yol yapmasına izin veren, yüksek maliyetli bakım masraflarını en aza indiren rutin kontrolleri kapsamaktadır. 
 

15 Adım Kontrol Neleri Kapsar?

15 Adım Kontrol Neleri Kapsar?
15 adım kontrol hizmeti ile araçlar serviste ayrıntılı olarak bakıma sokulmaktadır. Bu bakım işlemleri ile araçlarda oluşan sorunlar giderilmekte ve oluşmaya yüz tutmuş arızalarda giderilerek araç sahipleri bilgilendirilmektedir.

15 adım bakımları;
 
  1. Elektrik ve elektronik sistemleri
  2. Lastik ve hava kontrol
  3. İç ve dış aydınlatma sistemleri
  4. Korna
  5. Alt gövde bakımı
  6. Frenlere göz muayenesi
  7. Silecekler ve cam suyu
  8. Aküye görsel muayene
  9. Klima sistemi
  10. Araçtaki sıvıların kontrol edilmesi

Gibi işlemleri kapsar. Bakımlar sırasında yukarıdaki bölgelerden başka bir yerde arıza tespit edilirse araç sahiplerinin bilgisi dâhilinde giderilmektedir. 
 

15 Adım Kontrol Hangi Araçlar İçin Uygundur?

Araçlar günlük hayatta en çok kullanılan yaşam alanlarından biridir. Yol ile temas ve trafik koşulları düşünüldüğünde araçlarda her şeyde olduğu gibi bakıma ihtiyaç duymaktadır. 
 
15 adım kontrol, marka model fark etmeksizin her aracın yılda bir defa da olsa alması gereken bakımlardandır. Ancak uzun yola çıkan veya yük taşıyan araçların bu bakımları yıl içerisinde 2 veya 3 alması gerekir. Kullanım sıklığı ve kullanım şekli dikkate alındığında araçlar bakım sürelerini kendilerine göre belirlemelidir. 
 
Bakım işlemleri yetkili ve konuda uzman bir servis üzerinden alınmalıdır. 
 

İlgili Konular

Oto beyin Tamiri İkitelli

Oto beyin Tamiri İkitelli

Oto beyin tamiri, aracın elektronik kontrol ünitesi olarak bilinen beyin kutusundaki arızaları tespit edip onarmak amacı ile gerçekleştirilen bir işlemdir.

Rehbere git

Dolapdere Sanayi Sitesi

Rehbere git
Dolapdere Sanayi Sitesi
İkitelli Oto Sanayi

İkitelli Oto Sanayi

İstanbul´un hızla gelişen bölgelerinden biri olan İkitelli’de, araç sahipleri modern ve kaliteli oto servis hizmetlerine duyduğu ihtiyacı servisimiz karşılamaktadır.

Rehbere git

Başakşehir Seat Servisi

Başakşehir Seat servisi, İstanbul’un her ilçesindeki Seat ve ailesi araçlara ev sahipliği yapan ve araçların performanslarını artıracak bakımlarla ile adını duyurmuş yetkili ana bayidir.

Rehbere git
Başakşehir Seat Servisi