Akülerde Garanti

Akülerde Garanti

Araçların çalışan ve en önemli görülen bölümü motordur.

Motorun bağlı olduğu her sistemin bu anlamda düzgün çalışması gerekir. Birbirine bağlı çalışan akü ve motorun sorunsuz bir şekilde çalışıyor olması araç için oldukça önemlidir.
Aracın motor kısmında bulunan ve diğer sistemlerde eş güdümlü bir şekilde çalışan parçalardan biri aküdür. Aküsü biten veya bozulan bir aracın çalışma ihtimali yoktur. Gündelik hayatta istenmeyen bir şekilde arızalanan aküler araç sahiplerini zora sokmaktadır. Başakşehir garantili akü hizmeti vererek araç sahiplerine ulaşılabilir bir hizmet sunmaktadır.

Hizmet sunulan akü çeşitleri şunlardır;
 
  1. Kurşun akü
  2. Sulu akü
  3. Kuru akü
  4. AGM akü
  5. Sabit tesis ve forklift aküleri
 

Araç Servisi Akü Garantisi

Artık eskisi gibi çalışmayan veya tamamen çalışmayı durduran aküler arızalı parça olarak nitelendirilmektedir. Arızalı parçalar bir süre sonra aracın genel performansını etkileyeceği gibi aracın hiç bir şekilde çalışmamasına da yol açmaktadır. Araca bu denli etki eden parçalardan biri olan akünün kullanım ömrü, kullanım şekli ile birlikte belirlenmektedir. Akülerin üzerinde herhangi bir son kullanma tarihi bilgisi yer almamaktadır. 
 
  1. NanoGold Start/Stop EFB model akülerde süre 1 yıl, özel binek araçlarda bu süre iki yıl olarak belirlenmiştir.
  2. Ticari taksi, otomobil, Hatlı dolmuş, kamyonet, minibüs gibi taşıt türlerinde akü garanti süresi 24 aydır.
  3. Binek araçlarda akü süreleri ortalama 2 yıl olarak belirlenmiştir.
Başakşehir garantili akü modelleri ile her marka model araca üstün hizmet sunmakta ve işlemleri garanti koşulları kapsamında gerçekleştirmektedir.

Akü Hangi Durumda Garanti Kapsamında Değildir?

Akü arızasının nedeni ve boyotu servis tarafından belirlenmektedir. Aküye yapılan ölçümler sayesinde servis, garanti kapsamındı olup olmadığını araç sahibine bildirmektedir. Garanti kapsamında tanımlı olan arızalardan herhangi birinin gerçekleşmesi halinde akü garanti kapsamına girmektedir. 
 
Akü ana bayisi dışında bir serviste işlem görürse garanti kapsamında çıkarılmaktadır. Bu anlamda akünün alındığı ana bayi üzerinden işlem alınması gerekir.

İlgili Konular

Klima Kompresörü Arızası

Klima Kompresörü Arızası

Rehbere git

Başakşehir Fiat Servisi

Fiat ve ailesinde bulunan her araca kaliteli ve hızlı hizmet sunan Başakşehir Fiat servisi, alanında uzman teknikerle bakım hizmetlerine hız kesmeden devam eden yetkili ana bayidir.

Rehbere git
Başakşehir Fiat Servisi
Başakşehir Seat Servisi

Başakşehir Seat Servisi

Başakşehir Seat servisi, İstanbul’un her ilçesindeki Seat ve ailesi araçlara ev sahipliği yapan ve araçların performanslarını artıracak bakımlarla ile adını duyurmuş yetkili ana bayidir.

Rehbere git

Maf Sensörü Arızası

Rehbere git
Maf Sensörü Arızası