Oto Akü

Oto Akü

Akü, aracın çalışmasını sağlayan en temel parçalardan biridir. Akü bölümünün kendi içerisinde bir çalışma prensibi vardır.

Bu anlamda akünün düzünle periyotlarda yetkili bir araç servisinden bakım almalıdır. Başakşehir oto akü bölümü ile araçların periyodik bakım hizmetleri ve akü arıza sorunları için marka model ayırt etmeksizin her araca hizmet verilmektedir. Abt Otomotiv Bosch Car Service, Başakşehir Oto Akü, Araba Akü, araba aküsü olarak Bosch akü kullanarak araçlarınızın güvenle kullanılmasını sağlamaktayız.

Bir Akünün Ömrü Kaç Yıldır?

Akü için son kullanım tarihi belirtilmemektedir. Akülerin üretimden sonra üzerinde sadece amper ve akü üretim tarihi yer almaktadır. Son kullanma tarihinin akünün üzerinde olmama sebebi ise akünün ömrünü belirleyen durumların farlılık göstermesidir. Aküyü etkileyen sebepler;
 
  1. Akünün kullanılma şekli
  2. Akünün kullanılma biçimi
  3. Akünün uzun vadede çalışamaması
  4. Dış etkenler
 

Başakşehir Oto Akü ile Düzenli Akü Bakımı

Araçlar periyodik bakım veya mevsim bakımlarından iç ve dış ayrıntılı olarak bakıma girmektedir. Araçların belirli dönemlerde bakıma girmesi genel performansı olumlu yönde etkilemektedir. Araç sahiplerinin aracı kontrol etmesi ve oluşacak sorunları önceden tespit ederek işlem alması önemlidir. Önceden teslim edilmediği takdirde sorun oluşturacak parçalardan biride aküdür. Akünün şarj durumları ve kabloları düzenli aralıklarla kontrol edilmelidir. Başakşehir akü hizmeti araçların ihtiyaç duyduğu akü değişim, akü şarj, akü bağlantı sorunları gibi konularda onarım imkânı sunmaktadır. 

Akü Garanti

Araca takılan yeni parçaların orijinal ve kaliteli olması sadece aracın değeri için değil, sorunun tekrar etmemesi açısından da gereklidir. Akü garanti işlemleri oldukça önem verilmesi gereken konular arasındadır. Akü hangi servis üzerinden alınmışsa bakım ve garanti işlemleri o servis üzerinde devam etmelidir. Kendi servisi dışında başka bir servisin aküye bakması, kendi servisinin yapacağı işlemleri engellemektedir. Çünkü akünün bulunduğu yetkili bayi, kendi firmaları dışında bir firmada işlem alan aküleri garanti kapsamından çıkarmaktadır. 
 
Periyodik bakım hizmetleri sayesinde aracın motor veya akü bölümünde oluşmuş veya oluşabilecek her arızanın önceden tespit edilmesi sağlanmaktadır. Bu anlamda her araç sahibinin aracını düzenli aralıklarla bakım işlemlerine sokması gerekir. İşlem almayan araçlarda oluşan sorunlar ileri süreçlerde aracın daha fazla hasar almasına neden olmaktadır. 

İlgili Konular

Başakşehir Seat Servisi

Başakşehir Seat Servisi

Başakşehir Seat servisi, İstanbul’un her ilçesindeki Seat ve ailesi araçlara ev sahipliği yapan ve araçların performanslarını artıracak bakımlarla ile adını duyurmuş yetkili ana bayidir.

Rehbere git

Klima Kompresörü Arızası

Rehbere git
Klima Kompresörü Arızası
Maf Sensörü Arızası

Maf Sensörü Arızası

Rehbere git

Başakşehir Fiat Servisi

Fiat ve ailesinde bulunan her araca kaliteli ve hızlı hizmet sunan Başakşehir Fiat servisi, alanında uzman teknikerle bakım hizmetlerine hız kesmeden devam eden yetkili ana bayidir.

Rehbere git
Başakşehir Fiat Servisi