Oto Akü

Oto Akü

Akü, aracın çalışmasını sağlayan en temel parçalardan biridir. Akü bölümünün kendi içerisinde bir çalışma prensibi vardır.

Bu anlamda akünün düzenli periyotlarda yetkili bir araç servisinden bakım almalıdır. Başakşehir akü bölümü ile araçların periyodik bakım hizmetleri ve akü arıza sorunları için marka model ayırt etmeksizin her araca hizmet verilmektedir. Başakşehir oto akü servisi, Bosch akü kullanarak araçlarınızın güvenle kullanılmasını sağlamaktayız.

Bir Akünün Ömrü Kaç Yıldır?

Akü için son kullanım tarihi belirtilmemektedir. Akülerin üretimden sonra üzerinde sadece amper ve akü üretim tarihi yer almaktadır. Son kullanma tarihinin akünün üzerinde olmama sebebi ise akünün ömrünü belirleyen durumların farlılık göstermesidir. Aküyü etkileyen sebepler;
 
  1. Akünün kullanılma şekli
  2. Akünün kullanılma biçimi
  3. Akünün uzun vadede çalışamaması
  4. Dış etkenler
 

Garantili Akü Değişimi

Başakşehir Akü Servisi
Araca takılan yeni parçaların orijinal ve kaliteli olması sadece aracın değeri için değil, sorunun tekrar etmemesi açısından da gereklidir. Akü garanti işlemleri oldukça önem verilmesi gereken konular arasındadır. Akü hangi servis üzerinden alınmışsa bakım ve garanti işlemleri o servis üzerinde devam etmelidir. Kendi servisi dışında başka bir servisin aküye bakması, kendi servisinin yapacağı işlemleri engellemektedir. Çünkü akünün bulunduğu yetkili bayi, kendi firmaları dışında bir firmada işlem alan aküleri garanti kapsamından çıkarmaktadır. Başakşehir akü değişim noktamız, Bosch car service garatisi sunmaktadır.
 
Periyodik bakım hizmetleri sayesinde aracın motor veya akü bölümünde oluşmuş veya oluşabilecek her arızanın önceden tespit edilmesi sağlanmaktadır. Bu anlamda her araç sahibinin aracını düzenli aralıklarla bakım işlemlerine sokması gerekir. İşlem almayan araçlarda oluşan sorunlar ileri süreçlerde aracın daha fazla hasar almasına neden olmaktadır. 

Başakşehir Oto Akü ile Düzenli Akü Bakımı

Aracın enerji ve güç kaynağı olan aküler, kullanıma bağlı olarak zamanla tükenme yada eskime eğilimi gösterebilmektedir. Ortalama ömrü 3 ile 5 yıl arasında değişen aküler, aracın kullanım sıklığı ve durumuna göre daha kısa yada daha uzun sürede tükenebilmektedir. Bu durum araçta istenmeyen arıza yada sorunların ortaya çıkmasına yol açmaktadır. Bu nedenle düzenli akü bakımı ve kontrollerininyapılması gerekmektedir. Akünün ömrünün sona erdiğini yada tükendiğini gösteren bazı belirtiler aracın çalışması esnasında ortaya çıkmaktadır. Aracın marş etme esnasında zorlanması, aküden ses gelmesi, akü dolumu yapılmasına rağmen kısa mesafede bitmesi, elektrolit seviyesinin düşmesi gibi belirtiler akünün bir bakımdan geçmesi gerektiğinin habercisidir. Eğer akü üzerinde şişme yada çatlak oluşmuşsa mutlaka Başakşehir akü servisimize uğramanız faydalı olacaktır. 
Araçlar bakım veya mevsim bakımlarından iç ve dış ayrıntılı olarak bakıma girmektedir. Araçların belirli dönemlerde bakıma girmesi genel performansı olumlu yönde etkilemektedir. Araç sahiplerinin aracı kontrol etmesi ve oluşacak sorunları önceden tespit ederek işlem alması önemlidir. Önceden teslim edilmediği takdirde sorun oluşturacak parçalardan biri olan Akünün şarj durumları ve kabloları düzenli aralıklarla kontrol edilmesi gerektiği de unutulmamalıdır. Başakşehir akü hizmetimiz ile  araçların ihtiyaç duyduğu akü değişim, akü şarj, akü bağlantı sorunları gibi konularda onarım imkânını siz değerli müşterilerimize gelişmiş alt yapı, uzman işçilik ve birinci sınıf akü yedek parça değişim desteği ile sunuyoruz.

İlgili Konular

İkitelli Oto Sanayi

İkitelli Oto Sanayi

İstanbul´un hızla gelişen bölgelerinden biri olan İkitelli’de, araç sahipleri modern ve kaliteli oto servis hizmetlerine duyduğu ihtiyacı servisimiz karşılamaktadır.

Rehbere git

Başakşehir Seat Servisi

Başakşehir Seat servisi, İstanbul’un her ilçesindeki Seat ve ailesi araçlara ev sahipliği yapan ve araçların performanslarını artıracak bakımlarla ile adını duyurmuş yetkili ana bayidir.

Rehbere git
Başakşehir Seat Servisi
Dolapdere Sanayi Sitesi

Dolapdere Sanayi Sitesi

Rehbere git

Başakşehir Fiat Servisi

Fiat ve ailesinde bulunan her araca kaliteli ve hızlı hizmet sunan Başakşehir Fiat servisi, alanında uzman teknikerle bakım hizmetlerine hız kesmeden devam eden yetkili ana bayidir.

Rehbere git
Başakşehir Fiat Servisi