Periyodik Bakım

Periyodik Bakım

Araçlar kullanıldıkça bazı bakım ihtiyaçları ortaya çıkmaktadır, bu ihtiyaçları gidermek için sizler de Başakşehir periyodik bakım hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Firmamızın sunduğu bu hizmet hem profesyonel ekipmanlarla hem de tecrübeli ekip arkadaşlarımızla verilmektedir.

Periyodik bakımlar araçlar için oldukça önemlidir. Hem bahar hem de kış aylarında belirli zamanlarda yapılabilmektedir. 
Bu gibi masraflardan kurtulmak için periyodik bakım oldukça önemlidir. Ayrıca kış aylarında aracınızın ısıtmak için kullandığınız hava filtrelerini yaz aylarında da kullanmanız aracınızın içindeki havayı oldukça kötü bir şekilde etkileyecektir. Bu gibi etkilerden kurtulmak için sizler de periyodik ve dönemsel bakımları atlamadan yaptırmalısınız.  Abt Otomotiv Bosch Car Service, Başakşehir Periyodik Bakım işlemlerinizde araç, oto periyodik bakım yaparken tüm marka ve modellere Başakşehir oto servis hizmeti sunmaktayız.
 

Otomobil Bakımı

Otomobillerde meydana gelen hasarlar ve kullanıma bağlı oluşan problemlerin giderilmesinde periyodik bakımlar büyük rol oynamaktadır. Gerekli parçaların onarımı ve orijinalleri ile değişimleri çalışanlarımız tarafından özveriyle yapılmaktadır. Bakım ihtiyacı araçlar kilometreler kat ettikçe daha da artmaktadır. Kullanılan yakıtın kalitesinden, sürüş yapılan yola kadar birçok etken araçların bakım ihtiyacı duymasına neden olabilmektedir. 
Otomobil bakımında yer alan başlıca işlemler;
 
  • Lastik hasar kontrolü
  • Yakıt seviye kontrolleri
  • Motor yağı kontrolü
  • Fren hidrolik yağının kontrolü
  • Lastik hava basıncının kontrolü
  • Işık ve aydınlatma sistemlerinin kontrolü
  • İkaz ve arıza lambalarında oluşan hataların kontrolü
  • Radyatör suyunun kontrolü
  • Şanzıman kontrolü
Gibi birden fazla parçaya göz atılmaktadır. Parçalarda oluşan herhangi bir hasar orijinal yedekleri ile kısa bir süre içerisinde değiştirilmektedir. 
 

Filtre Değişimlerinin Önemi

Yaz ve kış aylarında değişen hava sıcaklıkları araçlar içerisinde bulunan filtrelerin de değişmesini gerektirmektedir. Polen fitreleri mevsimsel olarak değişmelidir. Değişmeyen filtreler bakteri ve mikrop üreteceğinden kullanıcı için sağlıklı olmayan koşullar oluşabilmektedir. Ancak kısa bir süre içerisinde değiştirilebilen bu parçalar sayesinde hem aracınızın havası daha iyi olacak hem de klimanızda oluşabilecek daha büyük sorunların önüne geçeceksiniz. 
 
Filtrelerin değişmesi sağlık açısından önemli olduğu gibi aracınızın kullanım süresini de paralel olarak etkilemektedir. Değiştirilen filtrelerin gerekli kalitede olması araç içi hava sirkülasyonunu da etkilemektedir. Bu sayede klimalarınız daha iyi çalışabilmekte ve yakıt tüketimini azaltabilmektedir. Eğer sizler de aracınız için bazı filtre bakım hizmetlerine ihtiyaç duyuyorsanız dilerseniz firmamızı tercih edebilirsiniz. 
 

İlgili Konular

Başakşehir Fiat Servisi

Başakşehir Fiat Servisi

Fiat ve ailesinde bulunan her araca kaliteli ve hızlı hizmet sunan Başakşehir Fiat servisi, alanında uzman teknikerle bakım hizmetlerine hız kesmeden devam eden yetkili ana bayidir.

Rehbere git

Başakşehir Mercedes - Benz Servisi

Bakımların uygun fiyata işinin ehli kişiler tarafından gerçekleştirildiği Başakşehir Mercedes servisinde; araçların ihtiyaç duyduğu bakımlar son teknoloji ekipmanlar kullanılarak servis bünyesinde çözüme kavuşmaktadır.

Rehbere git
Başakşehir Mercedes - Benz Servisi
Klima Kompresörü Arızası

Klima Kompresörü Arızası

Rehbere git

Başakşehir Toyota Servisi

Toyota ve üyesine yenilikçi çözümler üreterek uygun fiyatlandırma seçenekleriyle hizmet veren Başakşehir Toyota servisi, adını Toyota araçlar ile duyurmuş olan yetkili ana servistir.

Rehbere git
Başakşehir Toyota Servisi