Periyodik Bakım

Periyodik Bakım

Araçlar kullanıldıkça bazı bakım ihtiyaçları ortaya çıkmaktadır, bu ihtiyaçları gidermek için sizler de Başakşehir periyodik bakım hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Firmamızın sunduğu bu hizmet hem profesyonel ekipmanlarla hem de tecrübeli ekip arkadaşlarımızla verilmektedir.

Periyodik bakımlar araçlar için oldukça önemlidir. Hem bahar hem de kış aylarında belirli zamanlarda yapılabilmektedir. 
Bu gibi masraflardan kurtulmak için periyodik bakım oldukça önemlidir. Ayrıca kış aylarında aracınızın ısıtmak için kullandığınız hava filtrelerini yaz aylarında da kullanmanız aracınızın içindeki havayı oldukça kötü bir şekilde etkileyecektir. Bu gibi etkilerden kurtulmak için sizler de periyodik ve dönemsel bakımları atlamadan yaptırmalısınız.  Abt Otomotiv Bosch Car Service, Başakşehir Periyodik Bakım işlemlerinizde araç, oto periyodik bakım yaparken tüm marka ve modellere Başakşehir oto servis hizmeti sunmaktayız.
 

Otomobil Bakımı

Otomobillerde meydana gelen hasarlar ve kullanıma bağlı oluşan problemlerin giderilmesinde periyodik bakımlar büyük rol oynamaktadır. Gerekli parçaların onarımı ve orijinalleri ile değişimleri çalışanlarımız tarafından özveriyle yapılmaktadır. Bakım ihtiyacı araçlar kilometreler kat ettikçe daha da artmaktadır. Kullanılan yakıtın kalitesinden, sürüş yapılan yola kadar birçok etken araçların bakım ihtiyacı duymasına neden olabilmektedir. 
Otomobil bakımında yer alan başlıca işlemler;
 
  • Lastik hasar kontrolü
  • Yakıt seviye kontrolleri
  • Motor yağı kontrolü
  • Fren hidrolik yağının kontrolü
  • Lastik hava basıncının kontrolü
  • Işık ve aydınlatma sistemlerinin kontrolü
  • İkaz ve arıza lambalarında oluşan hataların kontrolü
  • Radyatör suyunun kontrolü
  • Şanzıman kontrolü
Gibi birden fazla parçaya göz atılmaktadır. Parçalarda oluşan herhangi bir hasar orijinal yedekleri ile kısa bir süre içerisinde değiştirilmektedir. 
 

Filtre Değişimlerinin Önemi

Yaz ve kış aylarında değişen hava sıcaklıkları araçlar içerisinde bulunan filtrelerin de değişmesini gerektirmektedir. Polen fitreleri mevsimsel olarak değişmelidir. Değişmeyen filtreler bakteri ve mikrop üreteceğinden kullanıcı için sağlıklı olmayan koşullar oluşabilmektedir. Ancak kısa bir süre içerisinde değiştirilebilen bu parçalar sayesinde hem aracınızın havası daha iyi olacak hem de klimanızda oluşabilecek daha büyük sorunların önüne geçeceksiniz. 
 
Filtrelerin değişmesi sağlık açısından önemli olduğu gibi aracınızın kullanım süresini de paralel olarak etkilemektedir. Değiştirilen filtrelerin gerekli kalitede olması araç içi hava sirkülasyonunu da etkilemektedir. Bu sayede klimalarınız daha iyi çalışabilmekte ve yakıt tüketimini azaltabilmektedir. Eğer sizler de aracınız için bazı filtre bakım hizmetlerine ihtiyaç duyuyorsanız dilerseniz firmamızı tercih edebilirsiniz. 
 

İlgili Konular

Oto beyin Tamiri İkitelli

Oto beyin Tamiri İkitelli

Oto beyin tamiri, aracın elektronik kontrol ünitesi olarak bilinen beyin kutusundaki arızaları tespit edip onarmak amacı ile gerçekleştirilen bir işlemdir.

Rehbere git

Diferansiyel Arızası Nasıl Anlaşılır?

Virajlarda ve dönüşlerde tekerleklerin kaymadan dönmesini sağlar. Arızalanması güvenlik açısından sorun oluşturmaktadır.

Rehbere git
Diferansiyel Arızası Nasıl Anlaşılır?
Klima Kompresörü Arızası

Klima Kompresörü Arızası

Klima soğutma sisteminin kalbi olan kompresörlerde yaşanan arıza sonucunda klima yeterince soğutma yapamaz ve klimadan gelen hava nemli ve sıcak olur.

Rehbere git

Maf Sensörü Arızası

Motora giren hava miktarını ve sıcaklığını ölçen bir sensördür. MAF Sensörün kirlenmesi veya hasar görmesi bu sistemde arızaların yaşanmasına neden olmaktadır.

Rehbere git
Maf Sensörü Arızası