Oto Muayene ve Bakım

Oto Muayene ve Bakım

Aracınızın Trafik koşullarına uygun olup olmadığını bilmek için Başakşehir oto muayene ve bakım hizmetimizden yaralanabilirsiniz.

 Araçların genellikle iki senede bir olacak şekilde muayene ettirilmesi gerekmektedir. Bu muayene aracın trafik koşullarına uygun bir şekilde seyahat edip edemeyeceğini belirlemektedir.
 
Araç içerisinde bakıma ve onarıma ihtiyaç duyan herhangi bir parça var ise araç muayeneden geçemeyecektir. Bu nedenle de aracınızı kullanamayabilirsiniz. Ancak sunduğumuz servis hizmeti ile aracınızın gerekli bakımlarını ve tamirlerini yaptırabilir, dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Her marka ve model araca hizmet veren firmamız tecrübeli ustalarımız ve yetenekli çıraklarımız ile profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Abt Otomotiv Bosch Car Service, Başakşehir Oto Muayene, Başakşehir Oto Bakım işlemlerinizi uygularken tüm araç marka ve modellerine Başakşehir oto servis hizmeti sunmaktayız.
 

Oto Muayene Neden Yapılır?

Oto muayene araçlarınızın trafik koşullarına uygun olup olmadığını kontrol edebilmek için yapılmaktadır. Muayenesi olmayan araçlar eğer muayene günü geçtiyse sahipleri belirli bir cezaya tabi tutulmaktadır. Trafikte işleyen koşullara uyum sağlamayan araçların tespiti bu şekilde kolaylıkla yapılmakta ve trafikten men edilmektedir. 
 
Oto muayenenin asıl amacı trafikte araçlar yüzünden oluşabilecek tehlikenin en aza indirilmesidir. Oto muayenede bakılan faktörler;
 
  • Aydınlatma sistemleri
  • Fren sistemleri
  • Motor kontrolü
  • Şasi kontrolü
  • Lastik ve jant kontrolüdür.
Bu parçaların kontrolü muayeneye girmeden önce teknik servisler tarafından sağlanmaktadır. Bu sayede muayeneye giren aracınız hiçbir ikaz almadan trafikte seyir edebilir şekilde belgelenecektir. Sizler de muayenesi gelen araçlarınızı gönül rahatlığı ile ustalarımıza teslim edebilirsiniz. 
 

Araç Bakım Hizmetinin Önemi

Araçlarda yapılması gereken genel ve dönemsel bakımlar bulunmaktadır. Klimaya sahip araçlar için kış ve bahar bakımlarında polen filtrelerinin değişmesi gerekir. Belirli kilometrelerde araç motor yağının değişmesi ve motor işlevlerinin kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Yapılan bu bakım ve kontroller aracınızın kullanım süresini uzatacağından oldukça önemlidir. Sizler de araçlarınızın bakım zamanlarını ihmal etmemeli, gerekli parça değişimlerini yaptırmalısınız.
 
Bakımı yapılmayan ve önemsenmeyen araçların hem kalitesi hem de değeri oldukça düşmektedir. Ayrıca gün geçtikçe sürücüler arızalanan parçalar yüzünden keyifli bir sürüş yapamamakta ve beklentileri karşılanamamaktadır. Sizler de aracınızın konforu ve avantajlarını kaybetmek istemiyorsanız bakım zamanlarına dikkat etmelisiniz. Senelerdir profesyonel bir ekipman ve çalışma arkadaşlarımızla sunduğumuz bakım hizmetlerinden sorunsuz bir şekilde yararlanabilirsiniz. ToyotaFiatOpelBMW  ve Mercedes  özel servis desteklerimiz ile muayene öncesinde aracınızı uzman gözetimine tabi tutabilir, sorunsuz bir oto muayene süreci geçirebilirsiniz.
 

İlgili Konular

Başakşehir Toyota Servisi

Başakşehir Toyota Servisi

Toyota ve üyesine yenilikçi çözümler üreterek uygun fiyatlandırma seçenekleriyle hizmet veren Başakşehir Toyota servisi, adını Toyota araçlar ile duyurmuş olan yetkili ana servistir.

Rehbere git

Başakşehir Fiat Servisi

Fiat ve ailesinde bulunan her araca kaliteli ve hızlı hizmet sunan Başakşehir Fiat servisi, alanında uzman teknikerle bakım hizmetlerine hız kesmeden devam eden yetkili ana bayidir.

Rehbere git
Başakşehir Fiat Servisi
Klima Kompresörü Arızası

Klima Kompresörü Arızası

Klima soğutma sisteminin kalbi olan kompresörlerde yaşanan arıza sonucunda klima yeterince soğutma yapamaz ve klimadan gelen hava nemli ve sıcak olur.

Rehbere git

Dolapdere Sanayi Sitesi

Rehbere git
Dolapdere Sanayi Sitesi