Lastik

Lastik

Lastik arızaları ve lastik değişimleri için hizmet sunan Başakşehir lastik, konuda uzman ve yetkili ana servistir.

Bilindiği üzere lastik aracın ilerlemesini sağlayan bölümdür. Yol ile bu denli yakın çalışması lastiğin arızalanmasını hızlandırmaktadır. Kullanım sıklığına bağlı olarak lastikler aşınma ve yıpranma sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır. Lastiğin yıpranması ise aracı pek çok anlamda etkilemektedir. 
 
Aşınan lastikler bir süre sonra yol tutuş özelliğini kaybetmektedir. Bunun yanında arızalı ve havası doğru basılmamış bir lastik yakıt tüketimini olumsuz anlamda etkilemektedir. Bu nedenle lastiğin durumun iyi olması ve kaliteli bir modelin seçilmesi konforlu seyahat için gereklidir. Abt Otomotiv Bosch Car Service olarak Başakşehir Oto Lastik, Araba Lastiği olarak tüm araç marka ve modellerine oto lastik hizmeti sunmaktayız.

Lastik Değişimine İhtiyacınız Olduğuna Dair İşaretler

Lastik değişimi yapmak için farklı pek çok sebep vardır. Çünkü her lastiğin değişim sorunun aynı değildir. Lastiğin kalitesi, türü ve kullanım sıklığına bağlı olarak lastik değişim süreleri her araç için farklılaşmaktadır. Araçtaki lastiğin değişmesi gerektiğini servisten önce araç sahibi kendisi anlamaktadır. Lastiğin düzenli olarak kontrol edilmesi, oluşan sorunu hızlı bir şekilde tespit edilmesine olanak tanımaktadır. 
 
Lastikte yırtık, çatlak veya aşınma gibi durumlar görüldüğü takdirde yetkili bir servis üzerinden hizmet alınmalıdır. 
 
Başakşehir lastik servisi, araç için gerekli olan tüm bakım olanaklarını içerisinde barındırmaktadır. 

Lastik Türleri

Lastikler mevsime göre seçilmesi gereken parçalardır. Günümüzde araçlarda kullanılan 3 tür lastik vardır. Bunlar;
  1. Kış lastiği
  2. Yaz lastiği
  3. Dört mevsim lastik

Kışlık lastikler, lastik kalınlığı ve yapısında bulunan maddeler sayesinde kış mevsimi için daha avantajlıdır. Lastiğin tutuş özelliğin fazla olması kazaların oluşmasını önlemektedir. Kış lastiğinin diğer lastiklerde ayıran özelliklerden biri kaygan ve ıslak zeminde fren mesafesini kısaltmasıdır. Bu özellik kış mevsimi için oldukça önemli kabul edilmektedir. 
 
Dört mevsim lastik; kış ayları çok zorlu ve dayanılmaz geçen bir bölgede dört mevsim lastiği takılması önerilmez. Çünkü dört mevsim lastik her mevsim kullanıldığı için en çok aşınan lastiklerden biri olarak kabul edilmektedir. Bu anlamda kış aylarında değil yaz aylarında kullanılması tercih edilmektedir. Kış ayları zor şartlarda geçmeyen bir bölgede yaşanıyorsa bu lastik kullanılabilmektedir.

İlgili Konular

Maf Sensörü Arızası

Maf Sensörü Arızası

Rehbere git

Klima Kompresörü Arızası

Rehbere git
Klima Kompresörü Arızası
Başakşehir Fiat Servisi

Başakşehir Fiat Servisi

Fiat ve ailesinde bulunan her araca kaliteli ve hızlı hizmet sunan Başakşehir Fiat servisi, alanında uzman teknikerle bakım hizmetlerine hız kesmeden devam eden yetkili ana bayidir.

Rehbere git

Başakşehir Toyota Servisi

Toyota ve üyesine yenilikçi çözümler üreterek uygun fiyatlandırma seçenekleriyle hizmet veren Başakşehir Toyota servisi, adını Toyota araçlar ile duyurmuş olan yetkili ana servistir.

Rehbere git
Başakşehir Toyota Servisi