Fren Onarımı

Fren Onarımı

Günümüzde otomobillerin gelişimi ile hız sınırlamaları oldukça artmıştır. Bunun bir sonucu olarak kazalar da artmıştır.

Bu kazalara bir önlem alınması adına günümüzde fren inovasyonları alanında da pek çok gelişme yaşanmıştır. Bunlardan en önemlisi ABS fren sistemleridir. Kullanıcıların ani fren anında kilitlenme etkisinden kurtaran bu sistem oto güvenlik sistemleri alanında çok fazla beğenisini toplamıştır. Bunun yanında farklı farklı oto güvenlik sistemleri bulunmaktadır. Bu sistemlerin onarımı konusunda İstanbul’da Başakşehir bölgesindeki Başakşehir fren onarımı servisleri başarılarıyla kendilerinden söz ettirmektedirler. Bu oto servislerde otomobilin ihtiyacı olan her türlü oto fren bakım, onarım desteği sunulmaktadır. Kullanıcıların fren boşalması gibi durumlarda da Başakşehir fren onarımı servislerini arayarak yerinde müdahale hizmeti ile de işlerini çözebilirler. Abt Otomotiv Bosch Car Service olarak Başakşehir Fren Onarımı, Başakşehir Oto Fren, Oto Fren ikitelli işlemlerinizi uzman ekiplerimizle uygulayarak sizlere güvenli sürüş keyfi sunmaktayız.

Fren Hidrolik Yağı Kaç Km Değişir?

İnsanda kan ne ise fren sistemlerinde de hidrolik yağı o dur. Bu sebeple kullanıcıların otomobillerinden fren hidrolik yağını eksik etmemesi en önemli husustur. Bundan dolayı her 2 yılda bir veya her 40.000 km de bir fren hidrolik yağının değiştirilmesi tavsiye edilir. Kullanıcılar değişim hizmetini Başakşehir oto fren servislerinde güvenle yapabilirler. Bu hizmeti alan kullanıcıların aynı zamanda periyodik bakım hizmetini de almaları tavsiye edilir. Kullanıcılar için bakımları tam bir otomobilde seyahat etmek son derece güvenli olacaktır. Bu servislere ulaşmak isteyen kullanıcılar servisleri internet üzerinden oto fren ikitelli olarak da aratabilirler.

Fren Boşalırsa Ne Yapmak Gerekir?

Halk arasında fren patlaması, fren boşalması gibi terimlerle ifade edilen fren sisteminin işlevini yerine getirememesi çok büyük bir güvenlik problemidir. Bu sorunu yaşayan kullanıcılara verilecek en iyi tavsiye sakin kalmalarıdır. Bu sorunu yaşamamak için otomobil sahiplerinin ilk yapmaları gereken şey Başakşehir oto fren servislerinde zamanında fren bakımlarını yaptırmalarıdır. Bunun yanında bu sorunları karşılaştıklarında yapmaları gereken şey şunlardır;
 
  • Sakin olunmalı
  • Dörtlü flaşörler yakılmalı
  • Ayak gazdan çekilerek devir düşürülmeli
  • Devir uygun oldukça vites küçültülmeli
  • Uygun bir rampa var ise rampa yönünde gidilmeli
  • Yeterli yavaşlığa ulaşıldığında ise el freni ile durulmalı
  • Hemen telefon ile oto fren ikitelli servisleri aranmalı

İlgili Konular

Başakşehir Mercedes - Benz Servisi

Başakşehir Mercedes - Benz Servisi

Bakımların uygun fiyata işinin ehli kişiler tarafından gerçekleştirildiği Başakşehir Mercedes servisinde; araçların ihtiyaç duyduğu bakımlar son teknoloji ekipmanlar kullanılarak servis bünyesinde çözüme kavuşmaktadır.

Rehbere git

Oto beyin Tamiri İkitelli

Oto beyin tamiri, aracın elektronik kontrol ünitesi olarak bilinen beyin kutusundaki arızaları tespit edip onarmak amacı ile gerçekleştirilen bir işlemdir.

Rehbere git
Oto beyin Tamiri İkitelli
Park Freni Arızası

Park Freni Arızası

Her sürücünün güvenliğinde kritik bir rol oynayan park freni, modern otomobillerde giderek daha fazla teknolojik bir hal alıyor. Elektronik Park Freni (EPB), geleneksel el frenlerinin aksine, sadece bir düğmeyle kontrol edilen sofistike bir sistem. Bu yenilik, sürüş deneyimini kolaylaştırırken, arızaları da farklı bir boyuta taşıyor. EPB´nin temel işlevlerini, arızalarının nasıl anlaşılabileceğini ve bu tür bir arızanın aracınız üzerindeki potansiyel etkilerini ele alacağız. Böylece, bu önemli bileşenin sağlığını koruyarak yollarda daha güvenli olabilirsiniz.

Rehbere git

İkitelli Oto Sanayi

İstanbul´un hızla gelişen bölgelerinden biri olan İkitelli’de, araç sahipleri modern ve kaliteli oto servis hizmetlerine duyduğu ihtiyacı servisimiz karşılamaktadır.

Rehbere git
İkitelli Oto Sanayi