Motor

Motor

Aracın motor bakımının düzenli olarak yapılması, motorun devamlılığı açısından önemlidir.

Motor arızalarının ertelenmesi aracın ansızın arızalanmasına ve aracın yolda kalmasına sebep olacaktır. Bu durumlar ise altından kalkılamayacak masrafların doğmasına yol açacaktır. Başakşehir araç motor bakımları sayesinde motorda oluşan veya oluşmaya yüz tutmuş sorunlar giderilerek aracın performansı artırılmaktadır.
 
Aracın senede bir defa ya da belirtilen kilometreler arasında periyodik bakım hizmetinden yararlanması gerekir. Periyodik bakımlarda araçlarda oluşan arızalar tespit edilmekte ve araçlar onarım bölümüne sokulmaktadır.
 
Genelde dizel araçlar için 15.000 kilometrelik periyotlarda, benzinli araçlarda ise 10.000 kilometrelik sürelerde periyodik bakım işlemleri uygulanmaktadır.

Motor Bakımı Sırasında Ne Yapılır?

 1. Motor yağı değişimi
 2. Yağ filtresi değişimi
 3. Yakıt filtresi değişimi
 4. Polen filtresi değişimi
 5. Hava filtresi değişimi
 6. Soğutma filtresi değişimi
İnsan için su ne kadar önemli ise araç içinde motor yağı oldukça önemlidir. Motorun sorunsuz bir şekilde çalışmasını ve aşınmasını önleyen yağın eksik olmaması ve araçla uyumlu yağın seçilmesi çok önemlidir. Araçta yağ ışığı yanıyorsa ya da dizel araç için 15.000 kilometre, benzinli araç için 10.000 kilometrelerde motor yağının değişmesi gerekir.
 

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Motor arızası oluşan araçların her türlü bakımı ile ilgilenen Başakşehir araç motor servisi, uzman teknikerler ile bakımları devam ettirmektedir.
 
 1. Motor yağı değişimi yapılırken mutlaka hep aynı marka ve kalite de yağın kullanılması
 2. Triger kayışı, akü kutup başları ve ateşleme bobinlerinin değiştirilmesi gerekir.
 3. Araçlar 50.000 kilometreye ulaştığında subap ayarları yenilenmelidir.
 4. Motor soğuk ise araca gaz verilmemeli motorun ısınması beklenmelidir. Bu sayede motorun ömrü uzatılmış olur.
 5. Motorun soğutma sistemlerinin düzgün bir şekilde çalışması adına 4 mevsim antifriz kullanılmalıdır.
Motorun çalışması için gerekli olan yağ, filtreler aracığıyla sistemlere iletilmektedir. Motorun çalışması ve yağın devir daim yapabilmesi için filtrelerin temizlenmesi ve gerektiği durumlarda değiştirilmesi gerekir. Başakşehir araç motor servisi ile oto filtre değişim yapılarak araçların arızalarının giderilmesi ve eski performansına ulaştırılması sağlanmaktadır.
 

İlgili Konular

Başakşehir Fiat Servisi

Başakşehir Fiat Servisi

Fiat ve ailesinde bulunan her araca kaliteli ve hızlı hizmet sunan Başakşehir Fiat servisi, alanında uzman teknikerle bakım hizmetlerine hız kesmeden devam eden yetkili ana bayidir.

Rehbere git

Başakşehir Toyota Servisi

Toyota ve üyesine yenilikçi çözümler üreterek uygun fiyatlandırma seçenekleriyle hizmet veren Başakşehir Toyota servisi, adını Toyota araçlar ile duyurmuş olan yetkili ana servistir.

Rehbere git
Başakşehir Toyota Servisi
Başakşehir Mercedes - Benz Servisi

Başakşehir Mercedes - Benz Servisi

Bakımların uygun fiyata işinin ehli kişiler tarafından gerçekleştirildiği Başakşehir Mercedes servisinde; araçların ihtiyaç duyduğu bakımlar son teknoloji ekipmanlar kullanılarak servis bünyesinde çözüme kavuşmaktadır.

Rehbere git

Başakşehir Seat Servisi

Başakşehir Seat servisi, İstanbul’un her ilçesindeki Seat ve ailesi araçlara ev sahipliği yapan ve araçların performanslarını artıracak bakımlarla ile adını duyurmuş yetkili ana bayidir.

Rehbere git
Başakşehir Seat Servisi