Oto Elektrik Sistemleri

Oto Elektrik Sistemleri

Modern hayatın bir gerekliliği olan teknoloji gelişimiyle beraber otomobil dünyası da hızla gelişti.

Geçmişte otomobiller sadece bir ulaşım aracı olarak görülmekte iken günümüzde kullanıcılar tarafından bir konfor alanı veya lüks göstergesi olarak da görülmekte. Hal böyle iken otomobil üreticileri de mümkün olduğunca gelişim sağlamak noktasında kendini sorumlu hissediyor. Bunun bir sonucu olarak günümüzde ulaşımın yanında bir de oto elektrik sistemleri ortaya çıkıyor. Bu sistemler araç hareket halindeyken müzik dinlemek, ısınmak, serinlemek, soğuk içecek muhafaza etmek, kolayca cam açıp kapamak, film seyretmek gibi konforları kullanıcılara sunuyor.
 
 Bunların yanında ağır direksiyonların yerine elektronik direksiyonlar, eski fren sistemlerinin yerine elektronik sistemli frenler, Airbag sistemleri gibi güvenlik önlemleri de oto elektronik sistemlerinin içinde görebiliyoruz. Bu sistemler özellikle İstanbul gibi trafiğin yoğun olduğu şehirlerde çok önemlidir. Daha da derine inecek olursak Başakşehir gibi yoğun iş hayatının olduğu ilçelerde iş çıkış saatlerinde pek çok kaza yaşanmaktadır. Bu kazalarda kayıpları en aza indirmek adına Airbag gibi elektronik sistemler çok önemlidir. Tam da bu noktada Başakşehir oto elektrik sistemleri gibi servisler ön plana çıkmaktadır. İstanbul trafiğinde yer alan kişilerin araçlarının elektrik sistem bakımlarını yaptırmaları için Başakşehir oto elektrik servislerini ziyaret etmeleri tavsiye edilir.

Oto Elektrik Neleri Kapsar?

Geçmişte bugünkü kadar elektronik sistemler olmasa da günümüzde araçların pek çok parçası elektronik olarak karşımıza çıkmaktadır.Bu noktada güncel otomotiv teknolojilerini takip eden kullanıcılar oto servisleri ile elektrik konusunda ün yapmış olan Başakşehir oto elektrik sistemleri servislerinin tam olarak ne ile ilgilendiğini merak etmektedir. Başakşehir oto elektrik servisinin alanı olan oto elektrik şunları kapsar;
 
  • Güncel direksiyon sistemleri
  • Fren sistemleri
  • Kapı cam mekanizmaları
  • Aküler
  • Araç içi iklimlendirme
  • Araç iç aydınlatma
  • Araç dış aydınlatma
  • Araç koltuk, direksiyon ısıtma
  • Müzik ve video sistemleri
Bunlar oto elektrik sistemleri konusunda örnek verilebilecek en temel unsurlardır. Esasen, oto elektrik sistemlerini saymayla bitiremeyiz. Öyle ki günümüzde elektrik motoruyla çalışan araçlar dahi bulunmaktadır, hatta gelecekte tüm araçların elektrik motoru ile çalışacağı da söylentiler arasında.
 

İlgili Konular

Başakşehir Mercedes - Benz Servisi

Başakşehir Mercedes - Benz Servisi

Bakımların uygun fiyata işinin ehli kişiler tarafından gerçekleştirildiği Başakşehir Mercedes servisinde; araçların ihtiyaç duyduğu bakımlar son teknoloji ekipmanlar kullanılarak servis bünyesinde çözüme kavuşmaktadır.

Rehbere git

Klima Kompresörü Arızası

Klima soğutma sisteminin kalbi olan kompresörlerde yaşanan arıza sonucunda klima yeterince soğutma yapamaz ve klimadan gelen hava nemli ve sıcak olur.

Rehbere git
Klima Kompresörü Arızası
İkitelli Oto Sanayi

İkitelli Oto Sanayi

İstanbul´un hızla gelişen bölgelerinden biri olan İkitelli’de, araç sahipleri modern ve kaliteli oto servis hizmetlerine duyduğu ihtiyacı servisimiz karşılamaktadır.

Rehbere git

EGR Valfi Arızası Belirtileri

Egzoz gazlarının bir kısmını tekrar emme manifolduna yönlendiren bir valftir. Yanma odasındaki sıcaklığın düşürülmesi ve emisyonların azaltılmasında görevlidir. Kirlenmesi yada hasar görmesi arızalara yol açar.

Rehbere git
EGR Valfi Arızası Belirtileri