Oto aydınlatma Sistemleri

Oto aydınlatma Sistemleri

Aracın aydınlatılması için kullanılan pek çok alternatif vardır. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte araç içi aksesuarlarında da artış yaşanmıştır.

Led, ampul, tavan aydınlatmaları ve benzeri aksesuarlar aydınlatma elemanları içerisinde yer almaktadır. Aydınlatma sistemlerinin araç içerisine yerleştirilmesi kolay gibi görünse de uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Başakşehir oto aydınlatma sistemleri konusunda yetkin ve donanımlı bir hizmet ağına sahiptir. Araçlarla uyum sağlayacak ve sürücünün görüş alanını etkilemeyecek boyutta aydınlatmalar ile hizmet vermektedir.

Araç İçi Aydınlatma

Araç iç aydınlatma sistemleri, aracın içerisinde bulunan ve ortamın aydınlanmasını sağlayan her türlü ışıklandırmaya denilmektedir. Araç içi aydınlatma sistemlerinin doğru ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor olması oldukça önemlidir. İç aydınlatma sistemleri aracı rahat bir şekilde kullanabilme imkânı sunması sebebiyle sorunsuz çalışması gerekir.
 
  1. Tavan lambaları
  2. Okuma lambaları
  3. Zemin ve kapı aydınlatmaları
  4. Bagaj lambaları
  5. Torpido gözü aydınlatmaları
  6. Makyaj lambaları
  7. Gösterge lambaları

Araçta gösterge lambalarının arızalanması veya çalışmaması büyük bir sorundur. Çünkü gösterge paneli, araçta biten veya bozulan her bölüm için araç sahibine bilgi vermektedir. Gösterge panelinin bozulması bu durumlardan araç sahibinin haber almasını engellemektedir. Başakşehir araç içi aydınlatma bakım işlemleri ile bu sorunları hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmaktadır. 

Oto Elektrik Bakımı

Araçta elektriğin kesilmesi veya arızadan kaynaklı sigorta atmaları gibi durumlar elektrik bağlantılarından veya elektriğe bağlı olarak çalışan diğer bölümlerinden etkilenmesinden kaynaklı oluşmaktadır. Başakşehir Oto elektrik kesilmesi aküden tutun aydınlatma sistemlerine kadar etki etmektedir.
 
Başakşehir oto elektrik bölümünde elektrikten kaynaklı oluşan her arıza ve hasara çözüm odaklı hizmet verilerek sorun giderilmektedir. 
 
Araç sahipleri, elektrik, akü ve motor gibi önemli kabul edilen sistemlerde yaşanan arızaları ciddiye almamaktadır. Ancak bu bölümlerin bir şekilde arızalanması bir süre sonra daha büyük tehlikeleri beraberinde getirecektir. Bu durumlar aracın daha fazla masrafa girmesine neden olacaktır. 
 
Bir aracın yıl içerisinde sorunsuz bir şekilde kullanılması ve sürpriz arızalar yaşamaması adına araç sahipleri, araç için gerekli olan periyodik bakım hizmetinden yararlanmalıdır. 

İlgili Konular

Maf Sensörü Arızası

Maf Sensörü Arızası

Motora giren hava miktarını ve sıcaklığını ölçen bir sensördür. MAF Sensörün kirlenmesi veya hasar görmesi bu sistemde arızaların yaşanmasına neden olmaktadır.

Rehbere git

Başakşehir Fiat Servisi

Fiat ve ailesinde bulunan her araca kaliteli ve hızlı hizmet sunan Başakşehir Fiat servisi, alanında uzman teknikerle bakım hizmetlerine hız kesmeden devam eden yetkili ana bayidir.

Rehbere git
Başakşehir Fiat Servisi
EGR Valfi Arızası Belirtileri

EGR Valfi Arızası Belirtileri

Egzoz gazlarının bir kısmını tekrar emme manifolduna yönlendiren bir valftir. Yanma odasındaki sıcaklığın düşürülmesi ve emisyonların azaltılmasında görevlidir. Kirlenmesi yada hasar görmesi arızalara yol açar.

Rehbere git

Başakşehir Seat Servisi

Başakşehir Seat servisi, İstanbul’un her ilçesindeki Seat ve ailesi araçlara ev sahipliği yapan ve araçların performanslarını artıracak bakımlarla ile adını duyurmuş yetkili ana bayidir.

Rehbere git
Başakşehir Seat Servisi