Araç İçi Aydınlatma Sistemleri

Araç İçi Aydınlatma Sistemleri

İç aydınlatma sistemleri; aracın içerisindeki görüş alanını aydınlatmak ve aracı rahat kullanmayı sağlamak için oluşturulmuş sistemdir. İç aydınlatma sistemi içerisinde görev yapan pek çok eleman bulunmaktadır. Bu elemanlar birbirinden ayrı gibi görünseler de ortak sisteme bağlı olarak çalışmaktadır. Sistemin herhangi bir bölümünde yaşanan arıza genel sistemi etkilemektedir. Bu anlamda aydınlatma sisteminde oluşan arıza ve hasarlarda Başakşehir oto servise başvurulmalıdır. 
 
Başakşehir araç iç aydınlatma bakımları ile iç aydınlatma sisteminde yer alan her bölüme aktif hizmet sağlamaktadır. Servis sadece bakım odaklı değil, çözüm odaklı da çalışmaktadır. Araca yeni ışıklandırmalar taktırmak isteyen araç sahipleri, Başakşehir oto servisinde yer alan ve birbirinden çeşitli modelleri ile her araçla uyum sağlayan aksesuarlara mutlaka göz atmalıdır. 
 

İç Aydınlatma Sistemleri Nelerdir?

  • Tavan lambaları
Aracın tavanında yer alan aydınlatmaları kapsamaktadır. Araç sahibinin gece karanlığında araç içerisinde rahat bir şekilde hareket edebilmesine olanak tanımaktadır.
  • Okuma ve makyaj lambaları
Araç içerisinde aydınlatmak için oluşturulmuş sistemlerden biridir. 
  • Zemin ve kapı aydınlatmaları
Akşam vaktinde kapıların açıp kapanırken araç sahiplerinin basacağı yeri rahat bir şekilde görmesi veya düşen bir şeyi hızlı bir şekilde bulabilmesi için zemin ve kapı aydınlatmaları kullanılmaktadır.
  • Bagaj lambaları
Bagajdan bir şey alırken veya koyarken araç sahibinin daha rahat bir şekilde hareket edebilmesi için bagajı aydınlatan lambalardır. 
  • Torpido gözü aydınlatmaları
Aracın içinde yer alan torpido bölümünün açılması durumunda yanan lambalardır. Bu lambalar araç ışıklandırmasına yardımcı olmaktadır.
  • Gösterge lambaları

İç aydınlatma sistemleri içerisinde en önemli görülen bölüm gösterge lambalarıdır. Gösterge lambaları, aracın sorunu ve genel durumu hakkında bilgi veren aydınlatma sistemleridir. Bu sistemde yaşanan arıza ve hasarlar, araçta meydana gelmiş daha büyük sorunların bulunmasının önüne geçmektedir. Bu anlamda araç sahipleri gösterge lambalarının bozulması durumunda Başakşehir oto servisi üzerinden işlem alarak sorunu gidermelidir. 
 
Periyodik bakım veya mevsim arası bakımlar sırasından araçtaki aydınlatma bölümlerine ayrıntılı kontroller yapılmakta ve oluşan sorunlar hızlı bir şekilde giderilmektedir.
 

İlgili Konular

Maf Sensörü Arızası

Maf Sensörü Arızası

Motora giren hava miktarını ve sıcaklığını ölçen bir sensördür. MAF Sensörün kirlenmesi veya hasar görmesi bu sistemde arızaların yaşanmasına neden olmaktadır.

Rehbere git

Park Freni Arızası

Her sürücünün güvenliğinde kritik bir rol oynayan park freni, modern otomobillerde giderek daha fazla teknolojik bir hal alıyor. Elektronik Park Freni (EPB), geleneksel el frenlerinin aksine, sadece bir düğmeyle kontrol edilen sofistike bir sistem. Bu yenilik, sürüş deneyimini kolaylaştırırken, arızaları da farklı bir boyuta taşıyor. EPB´nin temel işlevlerini, arızalarının nasıl anlaşılabileceğini ve bu tür bir arızanın aracınız üzerindeki potansiyel etkilerini ele alacağız. Böylece, bu önemli bileşenin sağlığını koruyarak yollarda daha güvenli olabilirsiniz.

Rehbere git
Park Freni Arızası
Başakşehir Seat Servisi

Başakşehir Seat Servisi

Başakşehir Seat servisi, İstanbul’un her ilçesindeki Seat ve ailesi araçlara ev sahipliği yapan ve araçların performanslarını artıracak bakımlarla ile adını duyurmuş yetkili ana bayidir.

Rehbere git

Klima Kompresörü Arızası

Klima soğutma sisteminin kalbi olan kompresörlerde yaşanan arıza sonucunda klima yeterince soğutma yapamaz ve klimadan gelen hava nemli ve sıcak olur.

Rehbere git
Klima Kompresörü Arızası