Araç İçi Aydınlatma Sistemleri

Araç İçi Aydınlatma Sistemleri

İç aydınlatma sistemleri; aracın içerisindeki görüş alanını aydınlatmak ve aracı rahat kullanmayı sağlamak için oluşturulmuş sistemdir. İç aydınlatma sistemi içerisinde görev yapan pek çok eleman bulunmaktadır. Bu elemanlar birbirinden ayrı gibi görünseler de ortak sisteme bağlı olarak çalışmaktadır. Sistemin herhangi bir bölümünde yaşanan arıza genel sistemi etkilemektedir. Bu anlamda aydınlatma sisteminde oluşan arıza ve hasarlarda Başakşehir oto servise başvurulmalıdır. 
 
Başakşehir araç iç aydınlatma bakımları ile iç aydınlatma sisteminde yer alan her bölüme aktif hizmet sağlamaktadır. Servis sadece bakım odaklı değil, çözüm odaklı da çalışmaktadır. Araca yeni ışıklandırmalar taktırmak isteyen araç sahipleri, Başakşehir oto servisinde yer alan ve birbirinden çeşitli modelleri ile her araçla uyum sağlayan aksesuarlara mutlaka göz atmalıdır. 
 

İç Aydınlatma Sistemleri Nelerdir?

  • Tavan lambaları
Aracın tavanında yer alan aydınlatmaları kapsamaktadır. Araç sahibinin gece karanlığında araç içerisinde rahat bir şekilde hareket edebilmesine olanak tanımaktadır.
  • Okuma ve makyaj lambaları
Araç içerisinde aydınlatmak için oluşturulmuş sistemlerden biridir. 
  • Zemin ve kapı aydınlatmaları
Akşam vaktinde kapıların açıp kapanırken araç sahiplerinin basacağı yeri rahat bir şekilde görmesi veya düşen bir şeyi hızlı bir şekilde bulabilmesi için zemin ve kapı aydınlatmaları kullanılmaktadır.
  • Bagaj lambaları
Bagajdan bir şey alırken veya koyarken araç sahibinin daha rahat bir şekilde hareket edebilmesi için bagajı aydınlatan lambalardır. 
  • Torpido gözü aydınlatmaları
Aracın içinde yer alan torpido bölümünün açılması durumunda yanan lambalardır. Bu lambalar araç ışıklandırmasına yardımcı olmaktadır.
  • Gösterge lambaları

İç aydınlatma sistemleri içerisinde en önemli görülen bölüm gösterge lambalarıdır. Gösterge lambaları, aracın sorunu ve genel durumu hakkında bilgi veren aydınlatma sistemleridir. Bu sistemde yaşanan arıza ve hasarlar, araçta meydana gelmiş daha büyük sorunların bulunmasının önüne geçmektedir. Bu anlamda araç sahipleri gösterge lambalarının bozulması durumunda Başakşehir oto servisi üzerinden işlem alarak sorunu gidermelidir. 
 
Periyodik bakım veya mevsim arası bakımlar sırasından araçtaki aydınlatma bölümlerine ayrıntılı kontroller yapılmakta ve oluşan sorunlar hızlı bir şekilde giderilmektedir.
 

İlgili Konular

Başakşehir Fiat Servisi

Başakşehir Fiat Servisi

Fiat ve ailesinde bulunan her araca kaliteli ve hızlı hizmet sunan Başakşehir Fiat servisi, alanında uzman teknikerle bakım hizmetlerine hız kesmeden devam eden yetkili ana bayidir.

Rehbere git

Maf Sensörü Arızası

Rehbere git
Maf Sensörü Arızası
Klima Kompresörü Arızası

Klima Kompresörü Arızası

Rehbere git

Başakşehir Seat Servisi

Başakşehir Seat servisi, İstanbul’un her ilçesindeki Seat ve ailesi araçlara ev sahipliği yapan ve araçların performanslarını artıracak bakımlarla ile adını duyurmuş yetkili ana bayidir.

Rehbere git
Başakşehir Seat Servisi