Oto Cam Filmi
Oto Cam Filmi

Oto Cam Filmi

Araç sahiplerinin araç aldıktan sonra en çok yaptığı işlem cam film kaplamadır. Günümüzde hemen her araçta cam film uygulaması vardır. Başakşehir oto cam filmi; polyester ailesi içerisinde yer almakta ve teknoplastik polimer yapılı bir reçineden oluşmaktadır. Cam filmi, araçların daha iyi durması ve güneş ışığının araç içerisine girmesini önlemek amacıyla kullanılmaktadır.
 
  • Cam filminin kendi içerisinde yarar sağladığı pek çok özelliği vardır. Aracın içerisine güneşten gelen zararlı ışınları filtrelemekte ve izole etmektedir. Bu filtrelemeler sayesinde ışığın araç içerisinde bulunan döşemelere bir zararı dokunmamaktadır.
  • Güneş ışınlarının filtrelenmesi, araç klimasının daha verimli çalışmasına sebep olmaktadır. Diğer bir yandan camın yapısı nedeniyle çizilme ve parçalanma gibi durumlar araçta yaşanmamaktadır.
  • Cam filmi kullanmanın belirli kuralları vardır. Kurallar trafikte halk sağlığı ve sürücü sağlığını tehlikeye düşürecek durumları engellemek adına uygulanmaktadır. Cam filmi için istenilen aşamaların doğru bir şekilde yapılması ve araç ile uyumlu cam film numaralarının kullanılması gerekir. İstenilenler yapıldığı takdirde herhangi bir sorun oluşmayacaktır. Abt Otomotiv Bosch Car Service olarak Başakşehir Oto Cam Filmi, araba cam filmi, araç cam filmi gibi işlemleriniz için sizlere hizmet vermekteyiz.
 

Oto Cam Film Numaraları

Başakşehir oto cam film işlemlerini alanında uzman teknikerler ile sağlamaktadır. Araca takılan cam filmlerinin kendi içerisinde numaraları vardır. Bu numaralar sürücülerin görüş açıları dikkate alınarak oluşturulmuştur. Cam film numaraları;
 
  1. Numara; %85 ışık geçirgenliği, sürücü görüşüne etkisi yoktur. Arka camlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir.
  2. Numara %70 ışık geçirgenliği, sürücü görüşünü etkilemez.
  3. Numara %55 ışık geçirgenliği, sürücü görüşünü bir oranda etkilemektedir. Ve kullanımı uygun değildir.
  4. Numara %40 ışık geçirgenliği, sürücünün görüşünü etkiler. Bu nedenle kullanımı yasaktır.
 

Cam Filmi Yasak Mı?

Cam filmi uygulaması yasaklanmış bir uygulama değildir. Uygulamanın yasak olduğu kısım cam film numaralarıdır. Cam film ışığı en az %70 oranında geçirmelidir. Bu anlamda araçlarda izin verilen camlar 1 ve 2 numaralardır. 3 ve 4 numaralı cam filmleri ışığın geçmesine engel olduğu için araçlarda kullanımı uygun görülmemektedir.
 
Aracına cam film taktırmak isteyen araç sahipleri, Başakşehir oto cam film hizmetinden 7/24 yararlanabilmektedir.
 

İlgili Konular

Başakşehir Seat Servisi

Başakşehir Seat Servisi

Başakşehir Seat servisi, İstanbul’un her ilçesindeki Seat ve ailesi araçlara ev sahipliği yapan ve araçların performanslarını artıracak bakımlarla ile adını duyurmuş yetkili ana bayidir.

Rehbere git

Oto beyin Tamiri İkitelli

Oto beyin tamiri, aracın elektronik kontrol ünitesi olarak bilinen beyin kutusundaki arızaları tespit edip onarmak amacı ile gerçekleştirilen bir işlemdir.

Rehbere git
Oto beyin Tamiri İkitelli
Maf Sensörü Arızası

Maf Sensörü Arızası

Motora giren hava miktarını ve sıcaklığını ölçen bir sensördür. MAF Sensörün kirlenmesi veya hasar görmesi bu sistemde arızaların yaşanmasına neden olmaktadır.

Rehbere git

İkitelli Oto Sanayi

İstanbul´un hızla gelişen bölgelerinden biri olan İkitelli’de, araç sahipleri modern ve kaliteli oto servis hizmetlerine duyduğu ihtiyacı servisimiz karşılamaktadır.

Rehbere git
İkitelli Oto Sanayi