Akü Kontrolü

Akü Kontrolü

Akü kontrolü, aracın genel durumunu ortaya çıkarmaktadır.

Aracın genel durumu, akünün durumu ile doğru orantılıdır. Ne yazık ki pek çok sürücü pille ilgili oluşan sorunları ciddi arızalar oluşmadan önemsememektedir. Böyle bir arıza muhtemelen araç sahiplerinin en önemli günlerinde aracın çalışmaması ile kendini gösterecektir. Bu durumu önlemenin yolu, servisimize başvurmaktır. Başakşehir akü kontrolü ile araçların akü sistemine bağlı oluşan her arıza hızlı bir şekilde onarılmaktadır.  
 
Düzenli olarak yapılan akü kontrolü, akü ile ilgilenmenin en kolay yoludur. Ayrıca araçtaki akünün birkaç yıl iyi durumda kalmasını sağlayacak kullanım kuralları ile, akü daha iyi çalışacaktır. Her şeyden önce akünün temiz tutulması gerekir. Kararmış direkler ve parçalar voltaj dalgalanmalarına neden olmaktadır. Zorlu akü kirleri ise özel bir fırça veya küçük zımpara kâğıdı ile kolay bir şekilde çıkarılmaktadır. Ancak oto akü temizliği sırasında dikkatli olunmaya özen gösterilmelidir. 
 

Akü Kontrolü Neden Şarttır?

Temel bir akü kontrolü için Başakşehir oto akü bölümüne marka ve model ayırt etmeksizin her aracı bırakabilirsiniz. Sökülen bir akünün, sigortaları ve elektrolit seviyesinin ayrıntılı bir şekilde kontrol edilmesi servis tarafından yapılmaktadır. Tüm teknik incelemeler uzman teknikerler tarafından gerçekleştirildiği için araç sahipleri akülerinin durumu hakkında herhangi bir endişe yaşamamaktadır.
 
Akü kontrolleri sırasında fırsat bakımlarından yararlanarak akünün elektrik bağlantıları, kelepçe stabilite gibi bölümlere de ayrıntılı olarak bakılmaktadır. Sonuç olarak akü kontrolü, akünün teknik ve mekanik sistemlerine araştırmalar yaparak kontrol sağlar ve bulgular araç sahipleri ile paylaşılır.
 
Yetkili Servis: Başakşehir Oto Akü Kontrolü
 
Aracın arıza ve hasar alması durumunda araç sahipleri, aracı nereye götüreceği konusunda karışıklık yaşamaktadır. Bilinmelidir ki bir servise araç teslimi yapmadan önce servisin yetkili bir ana bayi olmasına özen gösterilmelidir. Yetkili ana bayi içerisinde araçların ihtiyaç duyduğu teknik eleman ve ekipman desteği bulunmaktadır. Yetkili servisler benzer akü sorunları ile ilgilenmiş ve sorunlara ayrıntılı olarak çözüm bulmuş servisler olmaktadır.
 
Aracın bir anda durması veya çalışmaması halinde araç sahibi panik yapmadan yetkili ana bayi olan Başakşehir servisi oto akü bölümüne aracı getirerek hizmetlerden yararlanmalıdır.

İlgili Konular

Klima Kompresörü Arızası

Klima Kompresörü Arızası

Klima soğutma sisteminin kalbi olan kompresörlerde yaşanan arıza sonucunda klima yeterince soğutma yapamaz ve klimadan gelen hava nemli ve sıcak olur.

Rehbere git

Oto beyin Tamiri İkitelli

Oto beyin tamiri, aracın elektronik kontrol ünitesi olarak bilinen beyin kutusundaki arızaları tespit edip onarmak amacı ile gerçekleştirilen bir işlemdir.

Rehbere git
Oto beyin Tamiri İkitelli
Başakşehir Fiat Servisi

Başakşehir Fiat Servisi

Fiat ve ailesinde bulunan her araca kaliteli ve hızlı hizmet sunan Başakşehir Fiat servisi, alanında uzman teknikerle bakım hizmetlerine hız kesmeden devam eden yetkili ana bayidir.

Rehbere git

İkitelli Oto Sanayi

İstanbul´un hızla gelişen bölgelerinden biri olan İkitelli’de, araç sahipleri modern ve kaliteli oto servis hizmetlerine duyduğu ihtiyacı servisimiz karşılamaktadır.

Rehbere git
İkitelli Oto Sanayi