Akü Kontrolü

Akü Kontrolü

Akü kontrolü, aracın genel durumunu ortaya çıkarmaktadır.

Aracın genel durumu, akünün durumu ile doğru orantılıdır. Ne yazık ki pek çok sürücü pille ilgili oluşan sorunları ciddi arızalar oluşmadan önemsememektedir. Böyle bir arıza muhtemelen araç sahiplerinin en önemli günlerinde aracın çalışmaması ile kendini gösterecektir. Bu durumu önlemenin yolu, servisimize başvurmaktır. Başakşehir akü kontrolü ile araçların akü sistemine bağlı oluşan her arıza hızlı bir şekilde onarılmaktadır.  
 
Düzenli olarak yapılan akü kontrolü, akü ile ilgilenmenin en kolay yoludur. Ayrıca araçtaki akünün birkaç yıl iyi durumda kalmasını sağlayacak kullanım kuralları ile, akü daha iyi çalışacaktır. Her şeyden önce akünün temiz tutulması gerekir. Kararmış direkler ve parçalar voltaj dalgalanmalarına neden olmaktadır. Zorlu akü kirleri ise özel bir fırça veya küçük zımpara kâğıdı ile kolay bir şekilde çıkarılmaktadır. Ancak oto akü temizliği sırasında dikkatli olunmaya özen gösterilmelidir. 
 

Akü Kontrolü Neden Şarttır?

Temel bir akü kontrolü için Başakşehir oto akü bölümüne marka ve model ayırt etmeksizin her aracı bırakabilirsiniz. Sökülen bir akünün, sigortaları ve elektrolit seviyesinin ayrıntılı bir şekilde kontrol edilmesi servis tarafından yapılmaktadır. Tüm teknik incelemeler uzman teknikerler tarafından gerçekleştirildiği için araç sahipleri akülerinin durumu hakkında herhangi bir endişe yaşamamaktadır.
 
Akü kontrolleri sırasında fırsat bakımlarından yararlanarak akünün elektrik bağlantıları, kelepçe stabilite gibi bölümlere de ayrıntılı olarak bakılmaktadır. Sonuç olarak akü kontrolü, akünün teknik ve mekanik sistemlerine araştırmalar yaparak kontrol sağlar ve bulgular araç sahipleri ile paylaşılır.
 
Yetkili Servis: Başakşehir Oto Akü Kontrolü
 
Aracın arıza ve hasar alması durumunda araç sahipleri, aracı nereye götüreceği konusunda karışıklık yaşamaktadır. Bilinmelidir ki bir servise araç teslimi yapmadan önce servisin yetkili bir ana bayi olmasına özen gösterilmelidir. Yetkili ana bayi içerisinde araçların ihtiyaç duyduğu teknik eleman ve ekipman desteği bulunmaktadır. Yetkili servisler benzer akü sorunları ile ilgilenmiş ve sorunlara ayrıntılı olarak çözüm bulmuş servisler olmaktadır.
 
Aracın bir anda durması veya çalışmaması halinde araç sahibi panik yapmadan yetkili ana bayi olan Başakşehir servisi oto akü bölümüne aracı getirerek hizmetlerden yararlanmalıdır.

İlgili Konular

Başakşehir Seat Servisi

Başakşehir Seat Servisi

Başakşehir Seat servisi, İstanbul’un her ilçesindeki Seat ve ailesi araçlara ev sahipliği yapan ve araçların performanslarını artıracak bakımlarla ile adını duyurmuş yetkili ana bayidir.

Rehbere git

Klima Kompresörü Arızası

Rehbere git
Klima Kompresörü Arızası
Başakşehir Mercedes - Benz Servisi

Başakşehir Mercedes - Benz Servisi

Bakımların uygun fiyata işinin ehli kişiler tarafından gerçekleştirildiği Başakşehir Mercedes servisinde; araçların ihtiyaç duyduğu bakımlar son teknoloji ekipmanlar kullanılarak servis bünyesinde çözüme kavuşmaktadır.

Rehbere git

Maf Sensörü Arızası

Rehbere git
Maf Sensörü Arızası