Yağ & Filtre Değişimi

Yağ & Filtre Değişimi

Motor aracın aktif olarak çalışan parçalarından biridir. Motorun çalışması için araçta yardımcı olarak görev yapan bölümler vardır.

 Bu bölümler yağ ve filtrelerdir. Motor yağı kullanım sıklığına bağlı olarak kirlenmektedir. Yağın kirlenmesi bir süre sonra sistemdeki sürtünmenin artmasına sebep olmaktadır. Motor yağında oluşan bu kirlilik ve tortu fazlalığı ise motorun genel performansını olumsuz anlamda etkileyerek aracın çalışmasını durdurmaktadır.
 
Başakşehir yağ ve filtre değişimi işlemleri ile motor yağında meydana gelen birikintilerin engellemeye ve motorun eskisi gibi çalışması için gerekli olan her türlü onarım hizmetini son teknoloji ekipmanlar kullanarak araç sahiplerine ulaştırmaktadır.
 
Başakşehir oto filtre temizliği ve değişim işlemlerinde uzmanlaşmış yetkili bir araç servisidir. Servis periyodik bakım hizmetleri içerisinde veya herhangi bir bakım sırasında araçta bulunan filtrelerin tamamını kontrol etmekte ve gerekli işlemleri uygulamaktadır. 

Yağ Filtresi Nedir?

Motor yağı kullanılma sıklığına göre zaman içerisinde kirlenmektedir. Motor yağının kirlenmesi ise motora bağlı çalışan parçaların hasar almasına neden olmaktadır. Yağ filtresi, motorda biriken bu kir ve toz parçacıklarının süzülmesine ve yağın sistemde doğru bir şekilde devir daim etmesine ve motora temiz yağın iletilmesini sağlamaktadır. 

Periyodik Bakımlarda Filtre Bakımları

Periyodik bakım hizmeti marka model fark etmeksizin her aracın alması gereken rutin bakımlardan biridir. Periyodik bakım hizmetlerini zamanında yaptıran araçların performansları yıl içerisinde kendini korumakta ve araçta sürpriz arızalanmalar yaşanmamaktadır. 
 
Başakşehir yağ ve filtre değişim işlemleri periyodik bakım hizmeti sırasında her araca uygulanan işlemler arasındadır. Oto filtre değişimi, yağ dolum gibi motor bölümü ile alakalı her türlü arıza ve hasar durumları ayrıntılı olarak kontrol edilmektedir. 
 
Başakşehir araç servisi, araçlarla uyum içerisinde çalışacak kalitede yağ markaları ile çalışmaktadır. Aracın yakıt türüne uygun ve performansı artıracak yağın seçilmesi adına uzmanlar, hizmetleri sürdürmektedir.
 
Filtre değişim sırasında araçla uyumlu ve orijinal yedek parçalar kullanılmaktadır. Aracın herhangi bir bölümünde yaşanacak her değişim işleminde firma standartlarında üretilen parçalar kullanılmaktadır. Bu sayede araçların piyasa değeri korunmakta ve satış aşamasında değer kaybı yaşaması önlenmektedir. Abt Otomotiv Bosch Car Service olarak Başakşehir Yağ & Filtre Değişimi, Başakşehir oto filtre, yağ filtresi değişimi işlemlerinizi tüm marka araçlarınız için uyguluyoruz.
 

İlgili Konular

Klima Kompresörü Arızası

Klima Kompresörü Arızası

Rehbere git

Maf Sensörü Arızası

Rehbere git
Maf Sensörü Arızası
Başakşehir Mercedes - Benz Servisi

Başakşehir Mercedes - Benz Servisi

Bakımların uygun fiyata işinin ehli kişiler tarafından gerçekleştirildiği Başakşehir Mercedes servisinde; araçların ihtiyaç duyduğu bakımlar son teknoloji ekipmanlar kullanılarak servis bünyesinde çözüme kavuşmaktadır.

Rehbere git

Başakşehir Seat Servisi

Başakşehir Seat servisi, İstanbul’un her ilçesindeki Seat ve ailesi araçlara ev sahipliği yapan ve araçların performanslarını artıracak bakımlarla ile adını duyurmuş yetkili ana bayidir.

Rehbere git
Başakşehir Seat Servisi