Fren İnovasyonları

Fren İnovasyonları

Günümüzde otomobillerin hızları oldukça artış gösterebilmektedir. Teknolojinin gelişmesiyle çok güçlü ve yüksek hacimli motorlar çıkmıştır.

Hal böyleyken güvenlik konusu da arka planda kalamayacak kadar önemli hale gelmiştir. Bu sebeple kullanıcıların güvenliğini sağlamayı hedefleyen otomobil üreticileri en az motorlar kadar güçlü fren sistemleri ortaya koymaya başlamışlardır. Hatta öyle ki günümüzde kullanıcının yerine tehlike algılayıp kendi kendine fren yapan sistemler bile mevcuttur. Yakın gelecekte ise tamamen kendi kendine gidebilecek, fren yapabilecek, park yapabilecek otonom araçların trafikte dolaşması söz konusu olmaktadır. 

İstanbul Fren İnovasyon Firmaları

Günümüzde İstanbul trafiğindeki otomobiller için bir bakım hastanesi haline gelmiş Başakşehir fren inovasyonları merkezleri İstanbul şoförleri için vazgeçilmez hale gelmiştir. Hız tutkusunun yanında can sağlığına da önem veren kullanıcılar bu servislerde oto fren bakımlarını yaparak gönül rahatlığıyla otomobil tutkularını yaşamaktadırlar. Otomobil fren bakımlarının yerinde ve zamanında yapılmasının bir faydası da kullanıcıların zamandan tasarruf etmesidir. Günümüzde hayatın sürekli bir akış halinde olduğu İstanbul gibi yoğun şehirlerde kimse ani bir arıza ile karşılaşıp zaman kaybetmek istemez. Tam da bu noktada Başakşehir fren inovasyonları merkezinde bakımlarını yaptıran kullanıcılar bir adım önde olarak gönül rahatlığıyla trafikte yol almaktadırlar.

Fren Sistemleri ve Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde fren sistemleri motorlar kadar değerlidir. Eski klasik fren sistemlerindeki kilitlenme sorunu geçmişte pek çok kullanıcının özellikle kış aylarında büyük kazalar yaşayarak büyük kayıplar vermesine yol açmıştır. Buna istinaden günümüzde otomobil üreticileri pek çok farklı fren inovasyonları yapmıştır. Bu inovasyonların en temel amacı kullanıcıların güvenliğini sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda yapılan sistemler günümüzde gözüktüğü kadarıyla hedefine ulaşma noktasında emin adımlarla yol almaktadırlar. Tabii ki sadece bu sistemlerin araçlara yerleştirilmesi yeterli değildir. Otomobil sahiplerinin bu sistemlerinin gerekli bakımlarının gerekli periyodlarda yapılmaz ise ömrünü erkenden tamamlayacağının da bilincinde olmalıdırlar. Bu sistemler belirli periyodlarda oto servisler aracılığı ile gerekli bakımlardan geçmelidirler. Günümüzdeki fren inovasyonları şunlardır;
Hidrolik fren sistemi
 
  • Havalı fren sistemi
  • ABS fren sistemi
  • ASR fren sistemi
  • ESP fren sistemi
  • EBD fren sistemi
  • BAS fren sistemi
  • Manyetik frenleme sistemi
  • MSR sistemi
  • EPB sistemi
  • Yokuş kalkış destek sistemi

İlgili Konular

Oto beyin Tamiri İkitelli

Oto beyin Tamiri İkitelli

Oto beyin tamiri, aracın elektronik kontrol ünitesi olarak bilinen beyin kutusundaki arızaları tespit edip onarmak amacı ile gerçekleştirilen bir işlemdir.

Rehbere git

İkitelli Oto Sanayi

İstanbul´un hızla gelişen bölgelerinden biri olan İkitelli’de, araç sahipleri modern ve kaliteli oto servis hizmetlerine duyduğu ihtiyacı servisimiz karşılamaktadır.

Rehbere git
İkitelli Oto Sanayi
EGR Valfi Arızası Belirtileri

EGR Valfi Arızası Belirtileri

Egzoz gazlarının bir kısmını tekrar emme manifolduna yönlendiren bir valftir. Yanma odasındaki sıcaklığın düşürülmesi ve emisyonların azaltılmasında görevlidir. Kirlenmesi yada hasar görmesi arızalara yol açar.

Rehbere git

Başakşehir Mercedes - Benz Servisi

Bakımların uygun fiyata işinin ehli kişiler tarafından gerçekleştirildiği Başakşehir Mercedes servisinde; araçların ihtiyaç duyduğu bakımlar son teknoloji ekipmanlar kullanılarak servis bünyesinde çözüme kavuşmaktadır.

Rehbere git
Başakşehir Mercedes - Benz Servisi