Fren İnovasyonları

Fren İnovasyonları

Günümüzde otomobillerin hızları oldukça artış gösterebilmektedir. Teknolojinin gelişmesiyle çok güçlü ve yüksek hacimli motorlar çıkmıştır.

Hal böyleyken güvenlik konusu da arka planda kalamayacak kadar önemli hale gelmiştir. Bu sebeple kullanıcıların güvenliğini sağlamayı hedefleyen otomobil üreticileri en az motorlar kadar güçlü fren sistemleri ortaya koymaya başlamışlardır. Hatta öyle ki günümüzde kullanıcının yerine tehlike algılayıp kendi kendine fren yapan sistemler bile mevcuttur. Yakın gelecekte ise tamamen kendi kendine gidebilecek, fren yapabilecek, park yapabilecek otonom araçların trafikte dolaşması söz konusu olmaktadır. 

İstanbul Fren İnovasyon Firmaları

Günümüzde İstanbul trafiğindeki otomobiller için bir bakım hastanesi haline gelmiş Başakşehir fren inovasyonları merkezleri İstanbul şoförleri için vazgeçilmez hale gelmiştir. Hız tutkusunun yanında can sağlığına da önem veren kullanıcılar bu servislerde oto fren bakımlarını yaparak gönül rahatlığıyla otomobil tutkularını yaşamaktadırlar. Otomobil fren bakımlarının yerinde ve zamanında yapılmasının bir faydası da kullanıcıların zamandan tasarruf etmesidir. Günümüzde hayatın sürekli bir akış halinde olduğu İstanbul gibi yoğun şehirlerde kimse ani bir arıza ile karşılaşıp zaman kaybetmek istemez. Tam da bu noktada Başakşehir fren inovasyonları merkezinde bakımlarını yaptıran kullanıcılar bir adım önde olarak gönül rahatlığıyla trafikte yol almaktadırlar.

Fren Sistemleri ve Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde fren sistemleri motorlar kadar değerlidir. Eski klasik fren sistemlerindeki kilitlenme sorunu geçmişte pek çok kullanıcının özellikle kış aylarında büyük kazalar yaşayarak büyük kayıplar vermesine yol açmıştır. Buna istinaden günümüzde otomobil üreticileri pek çok farklı fren inovasyonları yapmıştır. Bu inovasyonların en temel amacı kullanıcıların güvenliğini sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda yapılan sistemler günümüzde gözüktüğü kadarıyla hedefine ulaşma noktasında emin adımlarla yol almaktadırlar. Tabii ki sadece bu sistemlerin araçlara yerleştirilmesi yeterli değildir. Otomobil sahiplerinin bu sistemlerinin gerekli bakımlarının gerekli periyodlarda yapılmaz ise ömrünü erkenden tamamlayacağının da bilincinde olmalıdırlar. Bu sistemler belirli periyodlarda oto servisler aracılığı ile gerekli bakımlardan geçmelidirler. Günümüzdeki fren inovasyonları şunlardır;
Hidrolik fren sistemi
 
  • Havalı fren sistemi
  • ABS fren sistemi
  • ASR fren sistemi
  • ESP fren sistemi
  • EBD fren sistemi
  • BAS fren sistemi
  • Manyetik frenleme sistemi
  • MSR sistemi
  • EPB sistemi
  • Yokuş kalkış destek sistemi

İlgili Konular

Klima Kompresörü Arızası

Klima Kompresörü Arızası

Rehbere git

Başakşehir Seat Servisi

Başakşehir Seat servisi, İstanbul’un her ilçesindeki Seat ve ailesi araçlara ev sahipliği yapan ve araçların performanslarını artıracak bakımlarla ile adını duyurmuş yetkili ana bayidir.

Rehbere git
Başakşehir Seat Servisi
Maf Sensörü Arızası

Maf Sensörü Arızası

Rehbere git

Başakşehir Toyota Servisi

Toyota ve üyesine yenilikçi çözümler üreterek uygun fiyatlandırma seçenekleriyle hizmet veren Başakşehir Toyota servisi, adını Toyota araçlar ile duyurmuş olan yetkili ana servistir.

Rehbere git
Başakşehir Toyota Servisi