Araç Dış Aydınlatma

Araç Dış Aydınlatma

Araçta bulunan aydınlatma sistemleri iç ve dış olmak üzere iki sistemden oluşmaktadır.

Aracın içerisindeki konforu ve ışıklandırmayı sağlayan iç aydınlatma, aracın dışarı bölümü rahat görebilmesi ve aracın görülmesini sağlayan bölüm ise dış aydınlatma sistemidir. Aracın trafikte başka araçlar tarafından görülebilmesini sağlayan far lambaları ve fren lambaları en önemli sistemlerden biridir. 
 
Aydınlatma sistemi geniş bir bağlantı sistemi ile karşımıza çıkmaktadır. Bu sistemlerin birbiriyle uyumlu çalışması için araçların rutin bakımlarını olması gerekir. Örneğin kış bakımında silecekler, aydınlatma sistemi, gibi bölümlere ayrıntılı olarak bakılmaktadır. Bu bakımları yaptırmayan araç sahipleri, araçta oluşacak sorunlardan haberdar olmamakla birlikte aracın bir şekilde bozulmasına izin vermektedir. 
 
Başakşehir araç servisi, aydınlatma sistemi hakkında benzer sorunlarla ilgilenmiş  ve donanım kazanmış yetkili araç servisidir. Başakşehir araç dış aydınlatma bakımları ile meydana gelen sorunlara hızlı çözümler bulmakta ve kaliteli ürünlerle değişimler yapmaktadır. 

Dış Aydınlatma Sistemleri Nelerdir?

  1.  Arka park lambaları
  2. Stop lambaları
  3. Sis lambaları
  4. Sinyal lambaları
  5. Geri vites lambaları
  6. Uzun ve kısa farlar gibi unsurlardan oluşur.

Dış aydınlatma sisteminde yer alan elemanlardan herhangi birinin bozulması aracı kazaya açık hale getirmektedir. Fren lambası çalışmayan bir aracın ne hamle yapacağını göremeyen sürücü araca arkadan çarpmaktadır. Özellikle yakın mesafe takip yapan araçlarda bu kazalar daha fazla yaşanmaktadır. 
 
Aracın hangi yöne hareket edeceği ve nasıl harekete edeceği hakkında bilgi veren aydınlatma sistemlerinde yaşanan arızaların mutlaka giderilmesi gerekir. 

Dış Aydınlatma Sisteminin Önemi

Dış aydınlatma sisteminde meydana gelen arızalarda Başakşehir oto servis araçlara hızlı ve kaliteli hizmeti sunma adına 7/24 aktif olarak çalışmaktadır. 
 
Aracın güvenli bir şekilde trafiğe çıkabilmesi ve sürüş konforu sağlamak adına dış aydınlatma sisteminde bulunan elemanların düzgün bir şekilde çalışması gerekir. Bozulmuş bir far veya fren lambası ile yola çıkmak hem araç sahibinin hem de diğer sürücülerin can güvenliği açısından tehlike oluşturmaktadır. 
 
Araç sahipleri bu konuda duyarlı olmalı ve meydana gelen sorunlarda servis odaklı çözümler bulmalıdır. Konuda yetkili bir servis için araç sahipleri, Başakşehir oto servise başvurmalıdır. 

İlgili Konular

EGR Valfi Arızası Belirtileri

EGR Valfi Arızası Belirtileri

Egzoz gazlarının bir kısmını tekrar emme manifolduna yönlendiren bir valftir. Yanma odasındaki sıcaklığın düşürülmesi ve emisyonların azaltılmasında görevlidir. Kirlenmesi yada hasar görmesi arızalara yol açar.

Rehbere git

Başakşehir Fiat Servisi

Fiat ve ailesinde bulunan her araca kaliteli ve hızlı hizmet sunan Başakşehir Fiat servisi, alanında uzman teknikerle bakım hizmetlerine hız kesmeden devam eden yetkili ana bayidir.

Rehbere git
Başakşehir Fiat Servisi
Park Freni Arızası

Park Freni Arızası

Her sürücünün güvenliğinde kritik bir rol oynayan park freni, modern otomobillerde giderek daha fazla teknolojik bir hal alıyor. Elektronik Park Freni (EPB), geleneksel el frenlerinin aksine, sadece bir düğmeyle kontrol edilen sofistike bir sistem. Bu yenilik, sürüş deneyimini kolaylaştırırken, arızaları da farklı bir boyuta taşıyor. EPB´nin temel işlevlerini, arızalarının nasıl anlaşılabileceğini ve bu tür bir arızanın aracınız üzerindeki potansiyel etkilerini ele alacağız. Böylece, bu önemli bileşenin sağlığını koruyarak yollarda daha güvenli olabilirsiniz.

Rehbere git

Başakşehir Seat Servisi

Başakşehir Seat servisi, İstanbul’un her ilçesindeki Seat ve ailesi araçlara ev sahipliği yapan ve araçların performanslarını artıracak bakımlarla ile adını duyurmuş yetkili ana bayidir.

Rehbere git
Başakşehir Seat Servisi