Araç Dış Aydınlatma

Araç Dış Aydınlatma

Araçta bulunan aydınlatma sistemleri iç ve dış olmak üzere iki sistemden oluşmaktadır.

Aracın içerisindeki konforu ve ışıklandırmayı sağlayan iç aydınlatma, aracın dışarı bölümü rahat görebilmesi ve aracın görülmesini sağlayan bölüm ise dış aydınlatma sistemidir. Aracın trafikte başka araçlar tarafından görülebilmesini sağlayan far lambaları ve fren lambaları en önemli sistemlerden biridir. 
 
Aydınlatma sistemi geniş bir bağlantı sistemi ile karşımıza çıkmaktadır. Bu sistemlerin birbiriyle uyumlu çalışması için araçların rutin bakımlarını olması gerekir. Örneğin kış bakımında silecekler, aydınlatma sistemi, gibi bölümlere ayrıntılı olarak bakılmaktadır. Bu bakımları yaptırmayan araç sahipleri, araçta oluşacak sorunlardan haberdar olmamakla birlikte aracın bir şekilde bozulmasına izin vermektedir. 
 
Başakşehir araç servisi, aydınlatma sistemi hakkında benzer sorunlarla ilgilenmiş  ve donanım kazanmış yetkili araç servisidir. Başakşehir araç dış aydınlatma bakımları ile meydana gelen sorunlara hızlı çözümler bulmakta ve kaliteli ürünlerle değişimler yapmaktadır. 

Dış Aydınlatma Sistemleri Nelerdir?

  1.  Arka park lambaları
  2. Stop lambaları
  3. Sis lambaları
  4. Sinyal lambaları
  5. Geri vites lambaları
  6. Uzun ve kısa farlar gibi unsurlardan oluşur.

Dış aydınlatma sisteminde yer alan elemanlardan herhangi birinin bozulması aracı kazaya açık hale getirmektedir. Fren lambası çalışmayan bir aracın ne hamle yapacağını göremeyen sürücü araca arkadan çarpmaktadır. Özellikle yakın mesafe takip yapan araçlarda bu kazalar daha fazla yaşanmaktadır. 
 
Aracın hangi yöne hareket edeceği ve nasıl harekete edeceği hakkında bilgi veren aydınlatma sistemlerinde yaşanan arızaların mutlaka giderilmesi gerekir. 

Dış Aydınlatma Sisteminin Önemi

Dış aydınlatma sisteminde meydana gelen arızalarda Başakşehir oto servis araçlara hızlı ve kaliteli hizmeti sunma adına 7/24 aktif olarak çalışmaktadır. 
 
Aracın güvenli bir şekilde trafiğe çıkabilmesi ve sürüş konforu sağlamak adına dış aydınlatma sisteminde bulunan elemanların düzgün bir şekilde çalışması gerekir. Bozulmuş bir far veya fren lambası ile yola çıkmak hem araç sahibinin hem de diğer sürücülerin can güvenliği açısından tehlike oluşturmaktadır. 
 
Araç sahipleri bu konuda duyarlı olmalı ve meydana gelen sorunlarda servis odaklı çözümler bulmalıdır. Konuda yetkili bir servis için araç sahipleri, Başakşehir oto servise başvurmalıdır. 

İlgili Konular

Başakşehir Toyota Servisi

Başakşehir Toyota Servisi

Toyota ve üyesine yenilikçi çözümler üreterek uygun fiyatlandırma seçenekleriyle hizmet veren Başakşehir Toyota servisi, adını Toyota araçlar ile duyurmuş olan yetkili ana servistir.

Rehbere git

Başakşehir Fiat Servisi

Fiat ve ailesinde bulunan her araca kaliteli ve hızlı hizmet sunan Başakşehir Fiat servisi, alanında uzman teknikerle bakım hizmetlerine hız kesmeden devam eden yetkili ana bayidir.

Rehbere git
Başakşehir Fiat Servisi
Başakşehir Mercedes - Benz Servisi

Başakşehir Mercedes - Benz Servisi

Bakımların uygun fiyata işinin ehli kişiler tarafından gerçekleştirildiği Başakşehir Mercedes servisinde; araçların ihtiyaç duyduğu bakımlar son teknoloji ekipmanlar kullanılarak servis bünyesinde çözüme kavuşmaktadır.

Rehbere git

Klima Kompresörü Arızası

Rehbere git
Klima Kompresörü Arızası